sobota, 22 sierpnia 2015

Wielki test kwadratów

Mam w planach dzierganie serwety z kwadratowych elementów, ale zanim się za to zabiorę, muszę się zdecydować na jakiś kwadrat. W obliczu klęski urodzaju schematów, jaka panuje w mojej kolekcji wzorów, nie jest to wcale takie proste. Przekopałam się przez moje zeszyty i wybrałam 6 wzorów, które wpadły mi w oko. Postanowiłam każdy element zrobić na próbę - żeby zobaczyć, jak wygląda, jakiej wielkości wychodzi, czy łatwo się go dzierga. Oto efekt:Kandydaci nr 1 i 6 zostali zdyskwalifikowani - bo tak. Nie podobają mi się i już. Kandydat nr 2 jest ładny, ale za mały. Kandydat nr 5 ma zbyt gęsty środek. Zrobiłam alternatywną wersję czterech pierwszych okrążeń i ta byłaby nawet do przyjęcia. Największe szanse mają nr 3 i nr 4, przy czym skłaniam się ku kandydatowi nr 3, bo bardzo szybko się go robi, nie jest kordonkożerny, bo składa się głównie z dziur i nie ma pikotków. A jakie są wasze typy?

17 komentarzy:

 1. Mnie się podoba 2, 4 i 5, ale nie potrafię sobie wyobrazić większej całości z tych elementów, więc raczej zdaj się na swój wybór, czyli 3:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie trudny wybór miałaś ;-) jak dla mnie 3, 4 są ładne, ale jako element większej całości to chyba faktycznie 3, bo ma bardziej przejrzysty wzór ;-) Mała prośba... Podzieliła byś się schematami 3 i 4? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo:
   http://manualni.pl/male-serwetki-szydelkowe/male-serwetki-szydelkowe-6/
   https://www.pinterest.com/pin/325174035573638717/

   Usuń
 3. Przerabiałam ostatnio wybór kwadratów - masakra! Zrobiłam ich chyba milion, w końcu wybrałam jeden, ale też do końca nie jestem do niego przekonana. Zobaczymy, jak wyjdzie w całości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie są śliczne ale 4 i 1 najbardziej:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym wybrała ten, którego robienie wymagałoby ode mnie najmniejszej liczby przekleństw;) no bo to nie ma być jeden kwadracik, tylko jeden kwadracik razy kilkadziesiąt na boga! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej mówi do mnie nr 5, ale rzeczywiście słaby wzór jak na serwetę, prawie wcale nie przezierny.
  Więc to zdecydowanie musi być numer 3 :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W zasadzie wszystkie elementy mnie się podobają, ale ze względów praktycznych wybrałabym nr 4. Myślę że wyjdzie z tego wzoru piękna serweta:) pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zależy co chcesz zrobić :) Mi już od dłuższego czasu podoba się 3 i też coś planuję z niej zrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Stawiam na 4 , choć faktycznie wybór niełatwy:-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi podoba się 3. Ciekawa jestem całości:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadzam się z Tobą w 100 % - 3 to jest to :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Moimi typami są 3 i 4. Gdybyś zdecydowała się na motyw 3, na pewno serweta wyszłaby bardziej "przejrzysta" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Też mi się podoba nr 3 :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!